Наша карта
Подробнее »
Новости
10.02.2020
ХОБФ «Мангуст» оголошує конкурсні торги на 2020 рік. Херсонський обласний благодійний фонд «Мангуст» (далі – «Організатор») оголошує конкурсні торги на закупівлю бензину А-92 та дизпалива. Подробнее »
04.03.2019
ХОБФ «Мангуст» оголошує конкурсні торги на 2019 рік Херсонський обласний благодійний фонд «Мангуст» (далі – «Організатор») оголошує конкурсні торги на закупівлю бензину А-92 та дизпалива. Подробнее »
Вход для организаций

Забыли пароль?

RSS Подписка

Новости » 37-й рік повертається: нова хвиля репресій проти громадських організацій України

37-й рік повертається: нова хвиля репресій проти громадських організацій України

21.04.2011
Десятки громадських організацій по всій країні протягом останніх двох тижнів піддаються безпрецедентному тиску з боку органів прокуратури, міліції, СБУ, СЕС, податкової та екологічної інспекцій, інших контролюючих інстанцій. Приводом для такого тиску стали анонімні листи.
Генеральна прокуратура України за дорученням Адміністрації Президента проводить масові перевірки НГО з погрозами на адреси керівників організацій із вилученням документів. Результатом перевірок вже на сьогодні стало закриття частини соціальних програм, які реалізовуються неурядовим сектором України.
«Після десятиліть розвитку демократичних інституцій, сьогодні в Україні знову застосовуються методи НКВС – «полювання на відьом» серед громадських організацій за сфабрикованими звинуваченнями. Тепер вони не обмежується лише абстрактними звинуваченнями на адресу фонду Сороса, а виливаються в безперервні рейди правоохоронних органів і контролюючих служб», - заявляє Андрій Клепіков, Виконавчий директор МБФ “Міжнародний Альянс з ВІЛ/СНІД в Україні”.
Голова Координаційної ради ВБО “Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІД” Володимир Жовтяк підкреслив: «Сьогодні громадські організації об'єднуються, щоб захистити свої права і відстояти демократичні свободи суспільства. На відміну від багатьох пострадянських країн в Україні третій сектор сильно розвинений і достатньо професійний. Він представляє інтереси мільйонів українців, які мають сильну громадянську позицію і готові її захищати, об'єднавшись в один рух».
Ми, представники громадянського суспільства, звертаємося до Генерального секретаря ООН Пан Гі Муна, до представників держав, що надають Україні фінансову підтримку, з проханням звернути увагу на репресії, що починаються в країні.
Ми закликаємо Адміністрацію Президента України і Генеральну прокуратуру України припинити тиск на громадські організації. Подібні дії підривають демократичні принципи в країні, шкодять репутації органів державної влади і реформам, що розпочав Президент України, як усередині країни, так і на міжнародному рівні.