Наша карта
Подробнее »
Новости
10.02.2020
ХОБФ «Мангуст» оголошує конкурсні торги на 2020 рік. Херсонський обласний благодійний фонд «Мангуст» (далі – «Організатор») оголошує конкурсні торги на закупівлю бензину А-92 та дизпалива. Подробнее »
04.03.2019
ХОБФ «Мангуст» оголошує конкурсні торги на 2019 рік Херсонський обласний благодійний фонд «Мангуст» (далі – «Організатор») оголошує конкурсні торги на закупівлю бензину А-92 та дизпалива. Подробнее »
Вход для организаций

Забыли пароль?

RSS Подписка

Новости » У 13% з усіх протестованих громадян виявлено гепатит С!

У 13% з усіх протестованих громадян виявлено гепатит С!

09.08.2013

Такі невтішні результати медичного тестування було отримано в рамках проведення в 30 містах України наприкінці липня  всеукраїнської кампанії «Вимагаємо лікування!», що вже другий рік поспіль проводиться Міжнародним Альянсом з ВІЛ/СНІД в Україні .

 

У Міжнародний день боротьби з вірусними гепатитами по всій Україні в місцях відпочинку громадян з використанням якісних «швидких тестів» медпрацівниками було протестовано 1422 людини, у  182 (12,9%)  з яких результат тесту виявився позитивним.        

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                       *Дані, отримані в результаті тестувань, не є репрезентативними

 

Найвищий рівень інфікування гепатитом Св рамках проведення акції зафіксовано у Чернігові – 30%, Дніпропетровську – 26%, Чернівцях – 23%, Сумах та Макіївці – 17%. У столиці України рівень позитивних результатів тестування склав 22%.

 

Цьогорічна акція фактично підтвердила тривожні дані, отримані під час масового тестування у 40 містах України влітку 2012 року (тоді  рівень позитивних тестів склав 9,6%), що в черговий раз підтверджує високий рівень поширення інфекції  серед  населення  країни.  

 

Ще однією сумною тенденцією в державі цього року стали досі так і невиконані обіцянки Уряду прийняти Державну програму протидії гепатитам, яку Кабмін нібито затвердив ще наприкінці квітня 2013 року, але пізніше з’ясувалося, що суттєво скорочений проект держпрограми лише на початку липня був оприлюднений для проходження обов’язкової стадії громадського обговорення на офіційному сайті Міністерства охорони здоров’я України. Напередодні Міжнародного  дня  боротьби з вірусними гепатитами державні чиновники  у  черговий раз  публічно обіцяли (відео, 5 канал) зареєструвати держпрограму ще до кінця минулого тижня, але станом на сьогоднішній день, навіть через тиждень після повернення Прем’єр Міністра України з відпустки, затвердженого документу з адекватним бюджетом досі нема.

 

«Штучне зволікання з ухваленням урядової Держпрограми з протидії гепатитам не лише вводить  в оману 1,2 мільйони наших співгромадян,  хворих на гепатит C, життя  чималої частини яких залежить від своєчасної державної закупівлі ліків вже в цьому році, але й призводить до подальшого зростання рівня захворюваності, що, в черговий раз, наглядно демонструють результати останнього тестування», - заявив Виконавчий директор Міжнародного Альянсу з ВІЛ/СНІД в Україні Андрій Клепіков.