«Вимагаємо лікування!»

   В Україні понад 2 000 000 людей інфіковані гепатитами В та С, не знаючи про це

28 липня в Херсоні (з 15:00 до 18:00 на розі вулиць Ушакова та Суворова, біля входу у парк ім..Леніна  та в усіх регіонах України, буде проводитися  загальнонаціональна інформаційно-профілактична акція, присвячена Всесвітньому дню боротьби з гепатитами.

В ході акції бажаючі отримають можливість безкоштовно пройти експрес-тестування на гепатит С, а також одержати практичні рекомендації з профілактики, довідатися більше про діагностику та лікування вірусних гепатитів, підписати звернення до Прем’ер-Міністра України з вимогою затвердити Державну цільову соціальну програму, забезпечити виділення відповідного бюджетного фінансування діагностики та лікування, а також вжити заходів для зменшення ціни на лікарські засоби. 

Під час акції також усі охочі зможуть взяти участь у флеш-мобі «Нічого не бачу, нічого не чую, нічого не говорю», який матиме на меті встановлення світового рекорду Гіннеса з привернення уваги громадськості до світової епідемії вірусних гепатитів. Також буде працювати «Жива бібліотека» людей, які живуть з гепатитом С, з якими можна буде поспілкуватись та поділитись досвідом.  

 «Гепатит С – це наступна епідемія, яка через кілька років може стати більш серйозною проблемою, ніж ВІЛ/СНІД», – інформує Всесвітня організація охорони здоров’я. У світі близько 350 мільйонів людей інфіковані гепатитом B, і близько 140 мільйонів людей — гепатитом С. Україна за темпами поширення вірусних гепатитів посідає перше місце в Європі.

За розрахунковими даними  в Україні понад 1 млн. людей інфіковані вірусами гепатиту B і близько 1,2 млн. – вірусами гепатиту С. Найчастіше зараження відбувається через нестерильні медичні, стоматологічні та косметологічні інструменти. При цьому, більшість людей не знають про те, що вони інфіковані: у 80% випадків хвороба розвивається безсимптомно, непомітно для людини та переходить у хронічну стадію, яка закінчується цирозом і раком печінки. Внаслідок обмеженої конкуренції (право на виробництво препаратів для лікування гепатитів є лише в двох фармацевтичних компаній), зберігається висока вартість курсу лікування. В Україні вона перевищує $20 000, що недоступно більшості наших громадян.

Головна мета всеукраїнської кампанії –  висунути вимоги до Уряду України стосовно оприлюднення  достовірної статистичної інформації щодо захворюваності та розповсюдженості гепатиту С та визнання епідемії вірусного гепатиту С в країні; затвердження Національної програми  з протидії поширенню вірусних гепатитів; розробка та затвердження протоколу лікування вірусних гепатитів, який відповідатиме міжнародним стандартам; забезпечення державних  закупівель якісних та безпечних ліків, запровадивши заходи для  зниження ціни на ліки як мінімум на 50%

www.hepatit.org.ua

Admin

Читати Попереднє

У Херсоні відбувся обласний форум соціальних працівників

Читайте Далі

«Громада проти епідемії туберкульозу у Херсонській області»

Залиште свій відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *