Неурядові організації та медичні заклади зробили свій внесок в зменшення росту ВІЛ-інфекції

Епідеміологічна ситуація в Херсонській області  з ВІЛ-інфекції/СНІДу залишається складною. Станом на 01.11.2012 на диспансерному обліку знаходиться 3198 осіб, з них 473 особи хворих на СНІД, кількість дітей, які народжені ВІЛ-інфікованими матерями – 254 особи, з них з діагнозом ВІЛ – 66 дітей. Кількість нових випадків ВІЛ-інфекції, у порівнянні з 2011 роком збільшилось з 385 до  462. Показник захворюваності ВІЛ-інфекції склав 42,5 випадків на 100 тисяч населення. Основний шлях передачі – введення наркотичних речовин ін’єкційним шляхом, але активно почав діяти сексуальний шлях передачі.

Загалом по Україні  за останній рік профілактичними проектами  за підтримки Альянсу-Україна охоплено майже 260 000 представників найуразливіших груп населення, що призвело до позитивних тенденцій –  у 2012 році було зареєстровано на 2,8% менше ВІЛ-інфікованих загалом і на 10,8% менше ВІЛ-інфікованих СІН (споживачів ін’єкційних наркотиків), ніж за той самий період 2011 року. Завдяки сталій роботі профілактичних програм змінюється поведінка всередині групи СІН. Зокрема, відсоток СІН, які почали використовувати чистий шприц зріс з 84% в 2007 році до 95,5%  в 2011 році. Останнім часом спостерігається тенденція до зменшення нових випадків ВІЛ серед СІН. Особливо вплив помітний на молоду групу СІН віком до 25 років.     

У нещодавно випущеному  Звіті про результати роботи Глобального фонду у 2012 році «Стратегічні інвестиції для досягнення впливу»  Україну вперше було відібрано для ілюстрації позитивних результатів охоплення та впливу, що були досягнуті у сфері протидії ВІЛ/СНІД. Спільна робота Альянсу-Україна разом із 174 неурядовими організаціями, лікувальними закладами та місцевими партнерами, що працюють в усіх регіонах України, зробила можливим досягнення такого значного впливу на епідемію за останні роки.

Вплив профілактичних програм на зменшення темпу приросту ВІЛ серед споживачів ін’єкційних наркотиків (СІН) в Херсонській області

рис 1

Внесок Альянсу Україна у протидію епідемії  ВІЛ/СНІД у Херсонській області: 

•  за фінансової та технічної підтримки Альянсу в області працюють 7 неурядових організацій, 3 аптеки у тісній співпраці з  9 лікувально-профілактичними закладами, а також 6 сайтів  замісної підтримувальної терапії.

•  340 230 дол. США  спрямовано на  фінансування програм  профілактики ВІЛ-інфекції серед уразливих груп населення у вигляді грантів.

•  на 395 134 дол. США закуплено та  поставлено витратних матеріалів (презервативи, шприці, голки, спиртові серветки, лубриканти, швидкі тести на ВІЛ та інші інфекції, що передаються статевим шляхом, гепатити В та С  – до профілактичних проектів);  медикаментів та медичного обладнання (препарати для лікування інфекцій, що передаються статевим шляхом, вакцину проти гепатиту В, HB-core тести, дезінфектанти, препарати замісної підтримувальної терапії,  – до медичних закладів).

Протягом року  (з 01.08.2011 по 31.07.2012)  7930 осіб з числа  представників уразливих до ВІЛ  груп населення отримали послуги щодо профілактики та лікування ВІЛ/СНІД, туберкульозу та інфекцій що передаються статевим шляхом:

  •  у тому числі: 2 911 осіб споживачів ін’єкційних наркотиків (40% від оціночної кількості), 337  осіб комерційного сексу (28% від оціночної кількості), 1 260 осіб чоловіків, які мають секс с чоловіками (36%), 3 064 особи, які перебувають у місцях позбавлення волі;
  •  станом на 01.10.2012 року 172 споживачі ін’єкційних наркотиків є клієнтами програми замісної підтримувальної терапії.

Незважаючи на ці досягнення, Альянс-Україна знову висловлює занепокоєність відсутністю державних гарантій для програм зменшення шкоди та замісної підтримувальної терапії. В обласних та місцевих бюджетах досі не передбачається виділення коштів для фінансування профілактичних програм. Тому наше ключове завдання на 2013 рік – активно сприяти розробці загальнодержавної програми, що уможливить профілактику ВІЛ-інфекції для уразливих груп, доступ до замісної підтримувальної терапії, антиретровірусної терапії та лікування пацієнтів з гепатитом С за бюджетні кошти.

Admin

Читати Попереднє

Відбувся круглий стіл, писвячений Всесвітньому Дню боротьби зі СНІДом

Читайте Далі

Херсонские общественники напишут письмо Костяку

Залиште свій відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.