Проект USAID «Реформа ВІЛ-послуг у дії»

Світова політика в області ВІЛ-інфекції прагне до досягнення мети «90-90-90»: до 2020 року 90% всіх людей, що живуть з ВІЛ, повинні знати про свій ВІЛ-статус, 90% всіх людей з ВІЛ повинні стабільно отримувати лікування (антиретровірусну терапію), 90% людей, які лікуються не можуть нікого заразити, тому що вірусне навантаження мінімальне.  Україна, зокрема Херсонська  область, активно долучилась до заходів по досягненню цієї мети, яка може зупинити епідемію ВІЛ/СНІДу.
Сьогодні більше 54% нових випадків інфікування ВІЛ припадає на статевий спосіб передачі. Це означає, що заразитися ВІЛ може кожний з нас, наші діти-підлітки, наші друзі.
У 2017 році з України виходить, або значно зменшить об’єм фінансування Глобальний Фонд – найбільший зовнішній донор, який фінансує сьогодні в тому числі профілактичні програми з ВІЛ/СНІДу, які попереджають розповсюдження інфекції. Наша область активно готується до моменту, коли боротьба з ВІЛ ляже на плечі місцевої влади та бюджету, тому що стояти осторонь ми не можемо.  
Для цього ми працюємо в місті Херсон  розпочинаємо роботу над побудовою ефективної та сталої моделі надання послуг з профілактики, лікування та догляду у сфері ВІЛ-інфекції/СНІДу найбільш уразливим до епідемії групам населення. У цьому нам допомагає Проект USAID «Реформа ВІЛ-послуг у дії», який надає технічну допомогу регіону, інвестує кадрові та фінансові ресурси у нашу систему охорони здоров’я. В результаті співпраці з Проектом наша область отримає модель  сталого надання ВІЛ-послуг та відповідної системи фінансування для підтримки критично важливих послуг для уразливих груп населення та людей, які живуть з ВІЛ.
Критично важливі послуги – це послуги, профілактики, діагностики ВІЛ-інфекції, навчати людину жити з цим статусом і не боятися, лікуватися, щоб не піддавати ризику зараження своїх коханих і мати здорових дітей.
Проект USAID «Реформа ВІЛ-послуг у дії» працює на політичному та правовому рівні для створення  самодостатньої моделі, які допоможе побороти епідемію ВІЛ у області.
Проект USAID «Реформа ВІЛ-послуг у дії» розробляє та навчає наших фахівців альтернативним моделям фінансування, що гуртуються на цільовому плануванні та дозволять оптимально використовувати існуючі ресурси та залучати нові. Допомагає впроваджувати механізм соціального замовлення для прямого фінансування послуг, що надаються НПО.
Проект USAID «Реформа ВІЛ-послуг у дії» допомагає місцевим провайдерам ВІЛ-послуг оптимізувати та зміцнити кадрові ресурси для підтримки і розширення масштабів послуг з профілактики ВІЛ, а це: навчання фахівців, розробка сертифікатних навчальних програм та підвищення кваліфікації.
 
Анікейчик Тетяна,
обласний координатор Проекту у Херсонській області

Admin

Читати Попереднє

Підвищення якості надання медичної допомоги людям, що живуть з ВІЛ.

Читайте Далі

Социальная парикмахерскаяСоциальная парикмахерская

Залиште свій відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *